«Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімі Кеңащы аулының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Кенащи отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области»

«Менің президентім!» атты бастауыш сынып аралығындағы мәнерлеп оқу сайысы

30.03.2019

«Менің президентім!» атты бастауыш сынып аралығындағы мәнерлеп оқу сайысы

— Қайырлы күн,қымбатты ұстаздар, құрметті оқушылар !

«Менің президентім!» атты  мектепішілік мәнерлеп оқу сайысын ашық деп жариялауға рұқсат етіңіздер!!!

«Менің президентім!»  атты видео көрсетіледі.

— 1991 жылы 16-желтоқсанда Қазақстан өз тәуелсіздігін жариялады. Еліміз егемен, тәуелсіз мемлекет мәртебесін алып, қазақ халқының сан ғасырлар бойы аңсаған арманы іске асты. Бұл тәуелсіздік біздің халқымызға оңайшылықпен келген жоқ. Өзгені емес, өзімізді танудан қалып бара жатқан еліміз тәуелділік құрсауынан құтылды.  Басшы басқарған ел – ең бай мемлекет, халқы ең бақытты халық.
Қазір тәуелсіздігімізді алдық, біз – бақытты елміз. Елбасымыздың «2030 бағдарламасы» бойынша көптеген істер атқарылып келеді. Қалалар көркейіп келе жатыр.     Міне, бүгінде, болашақта Қазақстанның көк туын жеңіс тұғырынан көрсететін ұландарымыз өз елінің тәуелсіздігін мақтанышпен жыр шумақтары арқылы жеткізгелі отыр. Олай болса, сайыскерлерді ортаға шақырамыз!

Әнұран орындалады.

(Ән: «Көк тудың желбірегені». Қатысатын оқушылар ән әуенімен қолдарына жалау ұстап сахнаға шығады.)

Бүгінгі 1-4 сынып оқушыларының мәнерлеп оқу сайысын бағалаушы  әділқазылар алқасымен таныстырып өтейін:

Бастауыш сынып мұғалімдері мен қазақ тілі пәнінін мұғалімдері. Сайыскерлеріміздің мәнерлеп жатқа оқу шеберлігі, таңдаған шығармасының тақырыпқа сәйкестігі, мазмұны мен көлемі ескерілетінін қаперлеріңізге береміз.Мәнерлеп оқу сайысының бүгінгі жеңімпазы мектеп мақтанышы. Ал, енді сайысымызды бастаймыз.

1 кезең: Өлең жолдарын оқиды

1 сынып оқушысы  Маман Мерей

1 сынып оқушысы Шайменова Жанеля

1 сынып оқушысы Абзел Әділхан

2 сынып оқушысы Айтпаева Куаныш

2 сынып оқушысы Маратова Жансая

2 сынып оқушысы Абуова Дильназ

2 сынып оқушысы Темеш Мирас

4  сынып оқушысы Амантай Дәулет

4 сынып оқушысы Турисбекова Алина

4 сынып оқушысы Альжанова Айда

……………………………………………………………………

Әділ қазылар алқасы, сіздерден әділ төрелік күтеміз.

(Сайыскерлер мәнерлеп өлеңдерін оқиды.)

·         Қатысушыларымыз өз елі, өз жері, өз отаны туралы өлеңдерді оқуда өз шеберліктерін көрсетті деген ойдамыз.

·         Бүгін бізге қонаққа  7 сынып оқушылары келіп отыр ортаға Маман Аяжан, Маман Айтжан Турисбеков Турар шақырамын.Осы оқушылар мектеп намысын қорғап аудандық Абай оқуларынан жүлделі орын әкеп отыр.Тәуелсіз еліміздің тұңғыш президенті Н.Ә.Назарбаевқа арналған өлең жоларымен.

·         2 кезең: «Егер мен  президент болсам» ой қиял  ( әр сыныптан бір оқушы)

·         3 кезең:  Топққа болініп сурет салу. «Туған жерім»

·         4 кезең: Байтерек,Ханшатыр,т.б қима суреттерді жинақтау

·         Мәнерлеп оқу сайысының қорытындысымен таныстыру үшін сөз кезегі әділқазы алқасына беріледі.

(Сайыс қорытындыланып, қатысқан оқушылар марапатталады.)

—   Құрметті оқушылар! Тәуелсіздіктің тірегі, елдің тілегі —  сіздерсіздер! Тәуелсіздігімізді құрметтей білейік!

2 сынып оқушыларын ортаға шақырамын  «Тәуелсіз ел ұраны» әнін қабыл алыңыздар!

— Осымен бүгінгі кешіміз аяқталды. Қатысушыларға, көрермендерге алғыс айтамыз.

Кенащы орта мектебі

1-4 сыныптар

Өткізген :  Абзелова Айсулу

Нурсултановна

2018-2019 оқу жылы

Кенащы орта мектебінде «Менің президентім!» атты бастауыш сынып аралығындағы мәнерлеп оқу сайысын 2 сынып жетекшісі Абзелова Айсулу Нурсултановна өткізді.

Оқушыларды өз елі, өз жері, өз отаны туралы өлеңдерді мәнерлеп оқуда  өз шеберліктерін көрсету мақсатында.

Сайыс төрт кезеңінен өткізілді.

1 кезең: Жаттаған өлең жолдары

·         3 кезең:  Топққа болініп сурет салу. «Туған жерім»

·         4 кезең: Байтерек,Ханшатыр,т.б қима суреттерді жинақтау.

Қатысқан оқушыларды мектеп әкімшілігі мақтау қағазымен марапаттады.

Сайыс соңында 2 сынып оқушылары «Тәуелсіз ел ұраны» әнін тарту етті.

В Кенащинской средней в школе среди начальных классов учитель Абзелова А.Н. провела состезание«Менің президентім!». Где ученики показали свое умение выразительно читать.Состезание прошел из четырех этапов.

1 этап: Стихи

2 этап: «Если я бы,был  президентом» чуеники высказывали свое мнение.

3 этап: Групповое рисование «Моя Родина»

4 этап: Собирали рисунки  Байтерек,Ханшатыр и.д.

В конце состезании ученики 2 класса спели песню«Тәуелсіз ел ұраны».

И были нагрождены граммотами  самые умелые.